• банер01

ПРОИЗВОДИ

ПРЕСТИЛКА ХРАНСКИ ТАВИ-ШАНВИМ ЛИЕН МАНГАН

Краток опис:

Внесувач на престилка, кој е исто така познат како фидер за тави, е механички тип на фидер што се користи во операциите за ракување со материјали за пренос на материјали на друга опрема или извлекување материјал од складишни складишта, канти или бункери со контролирана брзина.
Ние произведуваме различни транспортни компоненти за ракување со рефус материјали, како што се тави за хранење на престилка.


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис

Внесувач на престилка, кој е исто така познат како фидер за тави, е механички тип на фидер што се користи во операциите за ракување со материјали за пренос на материјали на друга опрема или извлекување материјал од складишни залихи, канти или бункери со контролирана брзина.

Ние произведуваме различни транспортни компоненти за ракување со рефус материјали, како што се тави за хранење на престилка.

ШАНВИМТавите за внесување на престилка се направени од тешко леано манган челик.Нашите тави се дизајнирани за рударска и агрегатна индустрија со сигурен квалитет, но прифатливи цени.

图片4

ОЕМ заменливи тави за внесувач на престилка

Нашите тави за хранење на престилка се заменливи со многу хранилки за престилка: Metso, Krupp, FFE Minerals, Sandvik, Telesmith и RCRtomlinson, обезбедува долг работен век, ниски трошоци за одржување и ги намалува оперативните трошоци и времето на застој.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи